Kosmetologia laserowa
Najbardziej zaawansowane zabiegi laserowe na świecie!

Przeciwwskazania do laseroterapii

aktywne choroby skóry (wirusowe, bakteryjne, grzybicze)

aktywna opryszczka

fotouczulenie

stosowanie leków światłouczulających (retinoidy, tetracykliny)

stosowanie retinoidów doustnych w ciągu ostatnich 6 miesięcy, witaminy A w ciągu 2 tygodni

stosowanie sterydów (krem lub tabletki)

stosowanie ziół - nagietka, dziurawca - należy odstawić 2-3 tygodnie przed zabiegiem

zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi

zakażenia wirusowe: m.in.: HIV, WZW

bielactwo

skłonność do powstawania bliznowców, blizn przerostowych

padaczka

niewyrównana cukrzyca

nieuregulowane choroby tarczycy

choroby endokrynologiczne

choroba nowotworowa

czynne choroby autoummunologiczne np. toczeń układowy, twardzina

ciąża, karmienie piersią

rozrusznik serca

złuszczanie peelingami chemicznymi i mechanicznymi (zalecany odstęp 4-tygodniowy)

depilacja chemiczna i mechaniczna w miejscu poddanym zabiegowi (odstęp 4-tygodniowy)

krioterapia (odstęp 6 miesięcy)

spożywanie alkoholu (24 h przed zabiegiem)

nadmierne oczekiwania wobec efektów

Depilacja laserowa Venus Velocoity

INNOWACYJNY SYSTEM DEPILACJI LASEROWEJ

Laser Vectus

Venus VelocityTM to laser diodowy do depilacji o najwyższym standardzie skuteczności i bezpieczeństwa. Najnowsza technologia zapewnia szybszą, bardziej komfortowyą oraz bezpieczną dla każdego rodzaju skóry terapię.

Laser Venus Velocity umożliwia depilację skóry opalonej oraz każdego innego rodzaju skóry. Zabieg zapewnia najwyższy komfort dzięki zaawansowanemu systemowi chłodzenia.

Venus Velocity dysponuje 3 rozmiarami plamki zabiegowej dużej 7 cm, średniej 3,5 cm i małej 1,7 cm co umożliwia łatwe i precyzyjne dotarcie do trudno dostępnych miejsc i znaczne skrócenie czasu leczenia dużych obszarówMechanizm działania depilacji laserowej:

Światło emitowane przez laser diodowy Venus Velocity trwale niszczy mieszki włosowe – struktury wytwarzające włosy. Najwydajniej niszczone są mieszki włosowe będące w fazie aktywnego wzrostu włosa – anagenu.


Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium, brać gorących kąpieli. Dla najlepszego rezultatu, w przypadku usuwania owłosienia, należy wykonać od 4 do 6 zabiegów w następujących przerwach 4-6 tygodni.


Przeciwwskazania do zabiegu:

• świeża opalenizna
• ciąża
• przerwana ciągłość naskórka
• epilepsja
• leki, zioła fotouczulające
• terapia retinoidami
• przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
• łuszczyca, bielactwo
• cukrzyca
• bliznowce
• aktywne infekcje skórne
• rozrusznik serca
• świeże zabiegi chirurgiczneEfekty terapii:Laser Nd:Yag FOTONA

Laser Nd:Yag FOTONA - najbardziej zaawansowane systemy laserowe na świecie!

Efektywne i skuteczne procedury naczyniowe i estetyczne

Głęboka penetracja lasera Nd:YAG systemu Focus XP efektywnie koaguluje głębokie struktury naczyniowe, zapewnia głębokie fotoodmładzanie i jest w stanie wyeliminować najgłębsze, trudne do dosięgnięcia mieszki włosowe na wszystkich fototypach skóry. Niska absorpcja fali Nd:YAG Fotony przez chromofory skóry pozwala prowadzić zabiegi dla wszystkich rodzajów skóry bez uszkadzania termicznego, co zapewnia komfort i bezpieczeństwo nieosiągalne dla innych laserów. Dodatkowo mniej ciepła pojawia się na zewnętrznej warstwie skóry, co redukuje potrzebę agresywnego chłodzenia.

Nowoczesna technologia i wysoki stopień bezpieczeństwa

Kwadratowe impulsy mogą leczyć różne wskazania z wysoką efektywnością, bez podgrzewania sąsiednich tkanek, zapewniając w ten sposób komfort pacjenta. Dodatkowo wbudowana technologia kontroli zwrotnej impulsu (EFC) gwarantuje, że energia wyjściowa lasera jest zawsze zgodna z parametrami, zapewniając w ten sposób najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Najnowsza metoda frakcjonowania 3D

Nowa rewolucyjna metoda Fotony Frac3® (frakcjonowanie 3D) tworzy mikrouszkodzenia termiczne głęboko w skórze. Powstałe podrażnienia stymulują w konsekwencji kolagen oraz włókna kolagenowe. W porównaniu do metod klasycznego frakcjonowania ablacyjnego i nieablacyjnego mikrouszkodzenia te powstają o wiele głębiej, zatem efekt jaki osiągniemy będzie mocniejszy. Jest to pierwsza nieablacyjna metoda laserowa do mocnego naciągania skóry.

Laserowe usuwanie owłosienia

Depilacja laserowa

Jest jedyną skuteczną metodą pozwalającą na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia w bezpieczny sposób. Laser FOTONA Nd:Yag jest wg przeprowadzonych badań najskuteczniejszym urządzeniem do trwałego usuwania owłosienia. Aparat posiada certyfikaty bezpieczeństwa i skuteczności wydany przez CE i FDA.

Na czym polega laserowe usuwanie owłosienia?.

Zasada zabiegowa lasera medycznego Nd: YAG Fotona opiera się na fototermolizie selektywnej oraz fototermolizie jednorodnej i w ten sposób łączy w sobie najlepsze cechy obu. Zasada selektywnej fototermolizy jest oparta na selektywnym niszczeniu cieplnym komórek barwnikowych włosa. Jednorodna fototermoliza jest oparta na fakcie, iż energia lasera działa na szybko dzielące się komórki o wysokim metabolizmie komórkowym, które jako pierwsze ulegają wpływowi zaabsorbowanej energii lasera. Komórki cebulek włosowych w fazie anagenu (okres aktywnego stabilnego wzrostu) mają wysokie tempo metaboliczne i są dużo bardziej wrażliwe na ciepło. Otaczająca tkanka zostaje zachowana, gdy jednocześnie mieszki włosowe są nieodwracalnie niszczone. Wiązka lasera ma głębokość penetracji niezbędną do osiągnięcia nawet najgłębszych mieszków włosowych bez powodowania żadnego dodatkowego uszkodzenia skóry.

Co wyróżnia laser FOTONA od innych laserów?.

Długość fali 1064 nm lasera medycznego Nd: YAG w pierwszej kolejności atakuje hemoglobinę, obierając za cel przepływ krwi w podstawie mieszków włosowych. Z powodu minimalnej ilości hemoglobiny gdzie indziej w skórze, dodatkowe uszkodzenia są mniejsze i tym samym zabiegi laserowe Nd: YAG mogą być stosowane bezpiecznie i skutecznie na wszystkich typach skóry. Działanie lasera Nd:Yag Fotona wykazuje wyjątkową skuteczność nawet przy włosach jaśniejszych z mniejszą ilością barwnika, oddziałując nie tylko na znajdujący się barwnik ale i na naczynia odżywiające cebulkę włosa.

Przygotowanie przed zabiegiem laserowego usuwanie owłosienia:

Przed zabiegiem należy skórę ogolić i umyć

Bezpośrednio przed zabiegiem nie należy smarować skóry balsamami, kremami itp

Nie należy depilować włosów (depilacja mechaniczna, chemiczna - kremy do depilacji) minimum 4 tygodnie przed zabiegiem

Skóra nie powinna być opalona - należy odczekać przynajmniej 1 miesiąc w celu ustąpienia świeżej opalenizny

Tydzień przed zabiegiem nie należy stosować peelingów na partiach ciała poddawanych zabiegowi

Zalecenia pozabiegowe:

W celu uzyskania odpowiedniego efektu zabiegi należy powtarzać, co najmniej 3 zabiegi w około miesięcznych przerwach

Między zabiegami nie należy depilować włosów, możne jedynie golić maszynką

Po zabiegu należy chronić skórę przed słońcem przez 3-4 tygodnie po zabiegu, filtrem przeciwsłonecznym SPF 50+

Obowiązuje bezwzględny zakaz opalania skóry po zabiegu przez czas 3-4 tygodni

Zamykanie naczynek i rumienia

Zamykanie naczynek i rumienia

Efektywne usuwanie głębokich i powierzchniowych zmian naczyniowych

Na czym polega działanie lasera FOTONA?

Zasada działania lasera opiera się na wybiórczym pochłanianiu energii fali laserowej przez zawartą w naczyniach krwionośnych - hemoglobinę. Powoduje to koagulację i precyzyjne zniszczenie/zamknięcie naczynka, objawiające się zbieleniem w trakcie zabiegu Skoagulowane laserem naczynko ulega zwłóknieniu i wchłonięciu w czasie 2-10 tygodni. Zabieg należy powtarzać w serii od 2 do 3 zabiegów wykonywanych w ciągu kilku miesięcy. Uzależnione jest to od ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia.

Zastosowanie lasera FOTONA Nd:YAG:

teleangiektazje (rozszerzone naczynia krwionośne),

redukcja rumienia i leczenie trądziku różowatego

powierzchniowe i głębsze zmiany naczyniowe,

likwidacja naczyń niebieskich(żyłek) na nogach do średnicy około 3mm,

Fotoodmładzanie, frakcjonowanie 3d

Fotoodmładzanie, frakcjonowanie 3d

Bezinwazyjna technika przebudowy kolagenu Fotona Nd: YAG to alternatywna metoda głębokiego liftingu skóry. Zabieg jest oparty na absorpcji energii lasera Nd: YAG przez hemoglobinę z częściową koagulacją mikroukładu naczyniowego warstwy brodawkowatej skóry właściwej i uwolnieniu mediatorów zapalnych. Proces wywołuje odnowienie mikronaczyń, stymulację fibroblastów oraz przebudowę kolagenu. Efektem końcowym jest intensywny lifting, redukcja zmarszczek i natychmiastowa poprawa elastyczności skóry. Laser tworzy 3 wymiarową matrycę mikrouszkodzeń, które są skoncentrowane na określonych głębokościach istniejącego uszkodzenia skóry. Następnie naturalna reakcja gojenia skóry działa w celu naprawy mikroszkodzeń, tym samym odnawiając skórę. W przeciwieństwie do innych laserowych zabiegów odmładzających ten delikatny, nieablacyjny zabieg przeciw starzeniu zapewnia doskonałe wyniki i wyjątkowo krótki czas rekonwalescencji.

Efekty fotoodmładzania/frakcjonowania 3D:

Redukcja zmarszczek

Poprawia napięcia skóry

Głęboki lifting

Wygładzenie skóry i wyrównanie kolorytu

Głęboka regeneracja

Ilość zabiegów potrzebnych do uzyskania optymalnego to 2-6 zabiegów w odstępach 2 -4 tygodniowym. Zabieg jest nieinwazyjny i nie powoduje niedyspozycji.

Leczenie trądziku

Laser medyczny Nd: YAG to bardzo skuteczna metoda w leczeniu łagodnych i umiarkowanych postaci trądziku pospolitego, w tym trądziku torbielkowatego.

Leczenie grzybicy skóry/ grzybicy paznokci

Zabiegi laserem Fotona to rewolucyjna metoda leczenia grzybicy skóry i paznokci. Bardzo prosta i efektywna procedura wykorzystuje moc lasera do redukcji zakażenia na tle grzybiczym. Zabieg jest szybki i mało inwazyjny. Należy wykonać około 3-4 zabiegów w odstępach ok 3-4dniowych w zależności od zaawansowania problemu.

Unixel RF 30 - Laser Frakcyjny CO2

Niezwykle bezpieczne i skuteczne frakcjonowanie skóry - wyjątkowo szybki czas rekonwalescencji resurfacing, lifting skóry, usuwanie blizn i rozstępów, usuwanie przebarwień, redukcja trądziku, usuwanie zmarszczek
Unixel RF 30 - Laser Frakcyjny CO2
Lasery frakcyjne UNIXEL

Są idealnym i sprawdzonym rozwiązaniem w zabiegach medycyny estetycznej. Pozwalają na osiągnięcie bardzo dobrych efektów zabiegowych w postaci likwidacji blizn potrądzikowych, poprawy jakości skóry i wytworzenia nowych struktur kolagenu. W porównaniu z tradycyjnymi laserami CO2 frakcjonowanie ablacyjne laserami UNIXEL pozwala osiągnąć dużą głębokość penetracji w skórze, dając efektywne procedury zabiegowe.

Na czym polega działanie lasera frakcyjnego?

W trakcie wykonywania zabiegu uzyskujemy tysiące mikroskopijnych uszkodzeń tkanki, natomiast pozostałe obszary pozostają nienaruszone i to właśnie one przyspieszają odnowę zniszczonych stref skóry. Dzięki temu okres rekonwalescencji jest zredukowany do minimum przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej efektywności terapii.

Jakie zabiegi wykonujemy laserem frakcyjnym?

Resurfacing skóry

Lifting skóry (naciągnięcie)

Usuwanie blizn (potrądzikowych, pourazowych, oparzeniowych)

Likwidacja rozstępów

Redukcja trądziku

Usuwanie przebarwień

Usuwanie zmarszczek

Zabiegi chirurgiczne z wykorzystaniem tradycyjnej głowicy lasera CO2

Peeling laserowy/ Resurfacing

Peeling laserowy jest o wiele bardziej precyzyjną metodą złuszczania naskórka niż peelingi mechaniczne i chemiczne. Dzięki odpowiednio dobranej mocy wiązki lasera możemy modelować głębokość złuszczania, w zależności od indywidualnych potrzeb skóry. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, a regeneracja po zabiegu następuje bardzo szybko.

Efekty złuszczania laserowego:

spłycenie zmarszczek

redukcja blizn

wygładzenie skóry

zmniejszenie widoczności porów

pobudzenie odnowy włókien kolagenowych i elastynowych

poprawa sprężystości i elastyczności

rozjaśnienie przebarwień

Resurfacing to peeling laserowy sięgający głębszych warstw skóry, zalecany u osób dojrzałych, z głębokimi bruzdami i zmarszczkami oraz osób ze zmianami potrądzikowymi i przebarwieniami.

Laserowe usuwanie rozstępów

Czym są rozstępy?

Rozstępy są często spotykanym problemem skóry. W ich powstawaniu rolę odgrywają predyspozycje genetyczne oraz czynniki nabyte: szybki wzrost, gwałtowny przyrost masy ciała, ciąża, zaburzenia hormonalne czy przewlekłe przyjmowanie kortykosteroidów. Rozstępy są pasmami ścieńczałej skóry. W początkowej fazie (zapalnej) są wyniosłe, obrzękowe i zaczerwienione, z czasem ulegają stopniowemu zanikowi, wówczas bledną (faza zanikowa). Mechanizm powstawania rozstępów polega na upośledzeniu działania fibroblastów - komórek produkujących kolagen i elastynę, przez co skóra traci elastyczność i sprężystość.

Jakie są przyczyny tworzenia się rozstępów?

Bezpośrednią przyczyną powstawania jest mechaniczne rozciąganie skóry (w wyniku szybkiego wzrostu masy ciała, przyrost masy mięśniowej, szybki wzrost). Rozstępy tworzą się najczęściej w okresie dojrzewania, ciąży, menopauzy. Czynnikiem sprzyjającym są zaburzenia hormonalne związane przede wszystkim z nadczynnością kory nadnerczy lub doustnym przyjmowaniem kortykosteroidów.

Jak zwalczyć rozstępy?

Najlepszym sposobem jest odpowiednia profilaktyka, a dokładnie systematyczna pielęgnacja skóry. Szczególnie istotna jest ona u kobiet w ciąży.

odpowiednia dieta - bogata w cynk, krzem i witaminy

zachowanie stałej wagi ciała - unikanie gwałtownego odchudzania i przyrostu masy ciała

umiarkowana aktywność fizyczna

systematyczna pielęgnacja skóry - preparaty kosmetyczne sprzyjające poprawie nawilżenia, elastyczności i sprężystości skóry

Jakie są metody walki z rozstępami?

zabiegi laserowe

mezoterapia

peeelingi medyczne

zabiegi pielęgnacyjne zwiększające elastyczność i nawilżenie skóry, stymulujące produkcję kolagenu i elastyny

Laserowe usuwanie rozstępów

Jest to najskuteczniejsza metoda usuwania rozstępów, a jednocześnie małoinwazyjna i niezwykle bezpieczna. Najnowszej generacji laser frakcyjny powoduje w skórze powstanie tysiąca mikrouszkodzeń termicznych, jednocześnie pozostawiając wysepki komórek zdrowych, dzięki którym następuje proces szybkiej i głębokiej odnowy tkanki. Aktywne namnażanie się komórek sprzyja przebudowie i unaczynieniu rozstępu, co skutkuje jego obkurczeniem i spłyceniem. Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona i obrzęknięta, jednak nie są widoczne żadne uszkodzenia czy rany.

Laserowe usuwanie przebarwień

Przebarwienia powstają na skutek nagromadzenia się barwnika skóry (melaniny) - zwiększenia jego produkcji lub zwiększenia ilości komórek produkujących (melanocytów)

Jakie są przyczyny powstawania przebarwień?

promieniowanie słoneczne (UV)

zaburzenia hormonalne

zmiany hormonalne - ciąża, okres menopauzy

stosowanie leków antykoncepcyjnych

choroby wątroby

niedoczynność nadnerczy

nadczynność tarczycy

zmiany zapalne skóry np.trądzik

stosowanie leków, kosmetyków zawierających substancję fotouczulające (zwiększające wrażliwość skóry na działanie promieni UV)

Rodzaje przebarwień:

(przebarwienia dzielimy w zależności od głębokości nagromadzenia się melaniny w skórze)

Przebarwienia naskórkowe - powstają na skutek nadprodukcji melaniny w naskórku, spowodowanej działaniem promieniowania słonecznego, zaliczamy do nich:

Piegi - najczęściej pojawiają się u osób o jasnej karnacji, we wczesnym dzieciństwie

Ostudę (melasmę) - zazwyczaj postają u kobiet dojrzałych, w czasie ciąży lub przy stosowaniu doustnej antykoncepcji, przyczyną pojawienia się przebarwień mogą być też zaburzenia endokrynologiczne

Palmy soczewicowate starcze - zwykle powstają w miejscach eksponowanych na działanie promieni słonecznych, u osób po 30. roku życia

Przebarwienia pozapalne - powstają w miejscach zmian zapalnych - przy trądziku, alergiach skórnych, oparzeniach czy urazach

Przebarwienia skórne - są zdecydowanie głębsze, powstają na skutek nagromadzenia się melaniny w skórze właściwej (warstwie brodawkowatej)

Przebarwienia mieszane - mają cechy przebarwień naskórkowych i skórnych

Jakie są metody usuwania przebarwień?

Najważniejsza jest profilaktyka, czyli ochrona przeciwsłoneczna - ograniczenie ekspozycji na promieniowanie UV i stosowanie preparatów zawierających wysokie filtry chroniące przed UVA i UVB (nie tylko w okresie letnim, ale przez cały rok).

Metody usuwania przebarwień:

laserowe usuwanie przebarwień

peelingi medyczne

stosowanie preparatów rozjaśniających przebarwienia - zawierających kwas kojowy, fitowy, azelainowy, migdałowy

Laserowe usuwanie przebarwień

Światło lasera wybiórczo pochłaniane jest przez melaninę (barwnik skóry), co powoduje podgrzanie komórek zawierających barwnik, a następnie ich zniszczenie. Po zabiegu zmiana barwnikowa ulega ściemnieniu, a następnie stopniowemu złuszczeniu i zanikowi

Laserowe usuwanie blizn / blizn potrądzikowych ¬/ Leczenie trądziku

Mechanizm powstawania blizn

Blizny powstają najczęściej w następstwie uszkodzenia skóry właściwej (w wyniku urazu lub choroby), w trakcie procesu gojenia zdrowa tkanka łączna zajmuje miejsce uszkodzonej. Jest to naturalny proces, jednocześnie stanowiący duży problem estetyczny.

Początkowo blizna ma kolor czerwony, z czasem ulega stopniowemu zblednięciu. Sam proces dojrzewania blizny trwa nawet do 2 lat.

Rodzaje blizn:

blizny przerostowe - powstają na skutek nadmiernej produkcji kolagenu w tkance uszkodzonej, są pogrubiałe i uniesione, są charakterystyczne po oparzeniach oraz u osób o ciemnej karnacji

bliznowce (keloidy) - są znacznie pogrubiałe, twarde i uniesione, powiększają się z upływem czasu

blizny zanikowe - to ogniska ubytku z skórze wynikające z niewystarczającej produkcji kolagenu i elastyny, powstają np. w przebiegu trądziku lub ospy

Metody usuwanie blizn:

laserowe usuwanie blizn

peelingi medyczne

Laserowe usuwanie blizn:

Zastosowanie lasera frakcyjnego powoduje powstanie precyzyjnej siatki mikrouszkodzeń, jednocześnie z pozostawieniem wysepek komórek nieuszkodzonych, dzięki czemu następuje intensywny proces odbudowy skóry. Blizna mięknie, jej koloryt się zmienia i staje się niewidoczna. Dzięki wiązce lasera Unixel RF 30 CO2 zabieg usuwanie blizn jest niezwykle bezpieczny oraz gwarantuje wysoką skuteczność i krótki okres rekonwalescencji.

Laserowe odmładzanie :

usuwanie zmarszczek, remodeling kolagenu, lifting, głębokie ujędrnianie

Dzięki działaniu światła lasera następuje głęboka regeneracja i remodeling skóry . Dochodzi również do intensywnej, szybkiej stymulacji produkcji kolagenu i elastyny

LASER HARMONY XL PR

DYE-VL

Laser Alma Harmony Dye-VL

Laser Alma Harmony Dye-VL posiada jedną z najbardziej zaawansowanych technologii wykorzystujących wąskopasmowe światło pulsacyjne. Jest to nieinwazyjna metoda służąca do likwidacji przebarwień skóry i zmian naczyniowych.

Energia wiązki światła przekazywana jest selektywnie tylko do wybranych miejsc jakimi są barwniki: hemoglobina (znajdująca się w małych zmianach naczyniowych) i melanina (odpowiadająca za plamy i przebarwienia). Dzięki temu zabieg jest efektywny, bezpieczny oraz stanowi minimalne ryzyko narażenia zdrowych obszarów skóry na naświetlenie.

PRZEBIEG ZABIEGU:

Zabieg ten jest praktycznie bezbolesny, nie wymaga zastosowania znieczulenia. Pacjent może odczuwać jedynie delikatne pieczenie i uczucie ciepła. Nie powoduje on także wyłączenia z codziennej aktywności. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta, jednak objawy te znikają po 2-3 dniach.

JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT?

Jeśli pacjent dostosowuje się do zaleceń lekarza efekt zabiegu jest trwały. Naczynka mogą pojawiać się w innych miejscach, nie objętych leczeniem.

JAK CZĘSTO MOŻNA WYKONYWAĆ ZABIEG?

W zależności od rezultatów każdej pojedynczej sesji i rozległości przebarwień oraz głębokości naczyń zaleca się wykonać serię 4-6 zabiegów w odstępach 4 tygodniowych.

ZALECENIA I PROFILAKTYKA POZABIEGOWA:

Po zabiegu skórę należy dobrze nawilżać i przede wszystkim chronić przed promieniowaniem słonecznym stosując kremy z wysokim filtrem SPF. Należy również unikać opalania się oraz korzystania z sauny.

PRZECIWWSKAZANIA:


- ciąża
- epilepsja
- stany zapalne skóry
- opalona skóra, oraz stosowanie samooopalaczy
- opalona skóra, oraz stosowanie samooopalaczy
- choroby nowotworowe
- bielactwo
- przyjmowanie leków i ziół światłouczulających np: nagietek, dziurawiec, antybiotyki

EFEKT ZABIEGU:


- Redukcja rumienia twarzy
- Leczenie trądziku różowatego
- Redukcja rozszerzonych naczynek
- Redukcja przebarwień

iPXEL Er:YAG

Alma Harmony XL Pro

Zabieg Pixel™ to mało inwazyjna laserowa metoda resurfacingu – wygładzania naskórka, w której laser frakcyjny odparowuje kolumny komórek naskórka i górnych warstw skóry właściwej, pobudzając równocześnie produkcję nowego kolagenu. Wymiana populacji komórek naskórka i skóry na nowe młode, zapewnia naturalny i trwały efekt.

Laser ten doskonale złuszcza naskórek, redukuje przebarwienia i jest bezkonkurencyjny w obkurczaniu rozszerzonych porów. Terapia jest doskonałym sposobem na bezpieczne odświeżenie skóry oraz terapię trądziku i blizn oraz redukcję rozstępów przez cały rok.

Zmiany na skórze w postaci blizn, przebarwień, czy zmarszczek postarzają jej wygląd. Możemy pozbyć się ich dzięki zabiegowi precyzyjnie działającym laserem Alma Harmony iPixel Er:YAG. Laser, w kontrolowany sposób, uszkadza kolumnowo wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. W naturalnym procesie gojenia uszkodzone komórki zastępowane są przez nową tkankę. Dochodzi do przebudowy skóry, staje się ona zdrowsza oraz wygląda młodziej

JAK WYGLĄDA SCHEMAT TERAPII LASEREM FRAKCYJNYM PIXEL™?

Zabieg laserem Pixel™ powoduje jednorazowo naświetlenie ok. 15–25% leczonej powierzchni. Najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie 3–5 zabiegów, wykonywanych w odstępach 2–4 tygodniowych, co zostało udowodnione w badaniach klinicznych. Rezultaty przeprowadzonych zabiegów są natychmiastowe i postępujące, optymalny efekt terapii jest natomiast widoczny zwykle po 1–3 miesiącach.

KIEDY POWSTAJE I JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT?

Pierwsza zauważalna różnica u większości pacjentów widoczna jest już w kilka dni po pierwszym zabiegu. Ujawnia się ona poprawą kondycji i kolorytu skóry. Istotną zaletą zabiegu jest również pobudzenie włókien kolagenu w głębokich warstwach skóry. Na przestrzeni kilku miesięcy po serii zabiegów Pixel™ prowadzi to do stopniowego zwiększania napięcia i wygładzania skóry.

DLA KOGO REKOMENDOWANY JEST PIXEL™?

Zabieg laserem Pixel™ rekomendowany jest dla osób chcących odświeżyć skórę i pozbyć się drobnych niedoskonałości: niewielkie blizny, drobne zmarszczki, rozstępy oraz przebarwienia. Terapia jest znakomitym rozwiązaniem dla pacjentów oczekujących błyskawicznego i nieinwazyjnego sposobu na poprawę kondycji skóry

PRZECIWWSKAZANIA:

- choroby nowotworowe,
- ciężkie i niewyrównane schorzenia ogólnoustrojowe (niewydolność nerek, cukrzyca, niestabilna choroba niedokrwienna serca),
- skłonność do powstawania blizn przerostowych,
- przyjmowanie w ostatnich 6 miesiącach retinoidów, antybiotyków, leków przeciwdepresyjnych lub immunosupresyjnych,
- świeża opalenizna,
- aktywne infekcje skóry poddawanej leczeniu,
- aktywna opryszczka.

EFEKTY ZABIEGU:

- Resurfacing skóry
- Lifting i zagęszczenie skóry
- Redukcja zmarszczek
- Redukcja rozstępów
- Redukcja blizn potrądzikowych i pochirurgicznych
- Redukcja rozszerzonych porów skóry

Clear Lift

Clear Lift - nieablacyjne frakcyjne odmładzanie i usuwanie tatuaży

Clear Lift

Clear Lift wykorzystuje możliwości lasera Q-Switch dzięki czemu możliwe jest uzyskanie efektu bezinwazyjnego odmłodzenie skóry. Wyjątkową cechą zabiegu Clear Lift jest frakcyjna technika działania, która nie powoduje ablacji skóry, czyli przerwania ciągłości naskórka. Uniknięcie uszkodzeń zewnętrznej warstwy skóry sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny i co ważne, pozwala pacjentowi bardzo szybko wrócić do codziennej aktywności. Dodatkową zaletą jest możliwość wykonywania zabiegów również w sezonie letnim.


Laserowe odmładzanie Clear Lift daje spektakularne efekty, niweluje zmarszczki, poprawia jakość i kondycję skóry. Energia dostarczana jest w głąb skóry bez uszkodzenia naskórka,idealny zabieg dla wrażliwej skóry okolicy oczu, szyi, ust, dłoni czy dekoltu, gwarantuje szybkie efekty, nie wymagające znieczulenia, bez okresu rekonwalescencji.Clear Lift efekty

- skuteczna korekcji zmarszczek,
- wymodelowanie owalu twarzy,
- wyeliminowanie objawów fotostarzenia,
- przywrócenie elastyczności skóry i jej jędrności,
- usunięcie przebarwień,
- laserowe odmłodzenie twarzy
- usuwanie tatuaży

DERMO-MEDICA poleca