Medycyna estetyczna i dermatologia - botox, powiększanie ust, lifting, mezoterapia

PLASMA IQ - BEZINWAZYJNA KOREKTA - ALTERNATYWA DLA SKALPELA

Przedstawiamy najnowszą technologię, która przywróci Ci młodzieńcze spojrzenie, atrakcyjny wygląd i pewność siebie PLASMA IQ - bezinwazyjna korekta powiek!

Czas biegnie, skóra wokół oczu zmienia się wraz z upływem lat. Traci swoją naturalną elastyczność i sprężystość. Kiedyś piękne, naturalne oczy z wiekiem stają się coraz mniejsze, skóra wokół nich robi się ciemniejsza i bardziej pomarszczona. Sińce pod oczami, opadające powieki są jawnym dowodem nie tylko nieprzespanych nocy czy przepracowania, ale pierszym, zauważalnym dowodem na starzenia się skóry. I chociaż czasu nie zatrzymamy, mamy inteligentne rozwiązanie, by przywrócić atrakcyjność spojrzenia, młodzieńczy wygląd i pewność siebie .

WSKAZANIA DO ZABIEGU


Plastyka powiek (likwidacja opadających powiek)

Likwidowanie zmarszczek nad górną wargą – tzw. „zmarszczek palacza”

Likwidowanie wiotkiej skóry w okolicy łokci i kolan

Leczenia wspomagające trądziku oraz w zabiegach usuwania blizn potrądzikowych

Usuwania brodawek i innych zmian skórnych (żółtaki, włókniaki)

Leczenia rozstępów i blizn pooperacyjnych


Efekty:

Ze względu na technologię istnieje możliwość obserwowania efektów w czasie rzeczywistym. Około 70% efektu jest widoczne natychmiast po zabiegu! Zabieg nie wyłącza Pacjentów z codziennej aktywności. Plasma IQ pozwala na wykonanie zabiegu korekcji powiek z zachowaniem pełnej ruchomości powieki w trakcie i po zabiegu. Badania kliniczne i obserwacje Pacjentów poddanych tej terapii pokazują, że efekt terapeutyczny utrzymuje się od 2-4 lat. Poznaj inteligentną technologię z wykorzystaniem czwartego stanu skupienia - PLAZMY!

REGENRIS „WAMPIRZY LIFITNG”

Biostymulacja komórek skóry z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego w Klinice Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej DERMOMEDICA w Bydgoszczy.

Wampirzy lifting to ulubiony zabieg wśród polskich i zagranicznych celebrytów! Osocze bogatopłytowe to biorewitalizacja skóry komórkami macierzystymi. Terapia jest niezwykle skuteczna w redukcji zmarszczek, odmładzaniu i remodelingu skóry oraz naprawie jej uszkodzeń takich jak blizny czy rozstępy.

Czym jest Regeneris – wampirzy lifting?

Regeneris, zwany także przez pacjentów "Wampirzym Liftingiem" to specjalny program biostymulacji komórek skóry, który opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z Twojej własnej krwi. Regeneris zawiera komórki i czynniki wzrostu, które pobudzają skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność. W efekcie staje się ona gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza. Przynosi rezultaty na dłużej niż botox i całościowo wpływa na poprawę kondycji skóry.

Czym jest osocze bogatopłytkowe PRP?


W medycynie estetycznej osocze PRP uzyskiwane jest z własnej krwi pacjenta pobieranej bezpośrednio przed zabiegiem. Osocze jest źródłem czynników wzrostu i komórek macierzystych o wysokim potencjale biologicznym. Komórki macierzyste zawarte w osoczu bogatopłytkowym są zdolne do naprawy i odbudowy aktywności biologicznej tkanki, a tym samym do jej głębokiego i trwałego odmłodzenia. Terapia PRP opiera się na nowatorskiej lecz doskonale zbadanej i udokumentowanej metodzie, stosowanej przez specjalistów medycyny estetycznej i regeneracyjnej.


Jak działa osocze bogatopłytkowe?

Regeneris jest produktem w 100% biokompatybilnym, a rewitalizacja skóry twarzy możliwa jest dzięki, tzw. Autologicznej Odnowie Komórkowej (ACR – Autologous Cellular Regeneration) czyli regeneracji komórek skóry, dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych. Zabieg wykorzystuje nasze własne osocze bogatopłytkowe co zapewnia bezpieczeństwo i niweluje ryzyko działań ubocznych.

Medycyna estetyczna w Klinice Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej DERMOMEDICA w Bydgoszczy oferuje zabieg Regeneris, który działa poprzez aktywację płytek krwi zawartych w osoczu bogatopłytkowym do produkcji specyficznych czynników wzrostu, które:

pobudzają procesy regeneracji tkanek,

wspomagają proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych),

aktywują komórki macierzyste,

pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu,

Jakie są wskazania do zabiegu Regeneris?

rewitalizacja skóry twarzy (skóra zmęczona, bez napięcia, niejednolity kolor, skóra wysuszona, wiotka, pozbawiona blasku),

skóra z oznakami starzenie skóry ( fałdy,zmarszczki, zapadnięta skóra, zmniejszona gęstość i sprężystość skóry, fotouszkodzenia),

po zabiegach medycyny estetycznej (rany, regeneracja skóry, przyspieszenie gojenia)

wypadanie włosów i zaburzenia ich wzrostu, łysienie typu męskiego

blizny pourazowe, potrądzikowe, rozstępy

Osocze bogatopłytkowe jest też doskonałą metodą przygotowującą skórę do innych zabiegów, terapia powoduje szybszą regenerację skóry, a jednocześnie potęguje efekty zabiegów.


Efekty „Wampirzego Liftingu” :

rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry, poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry

remodeling włókien kolagenowych (wzrost ilości kolagenu, elastyny, przebudowa włókien w skórze)

poprawa ukrwienia skóry

wygładzenie zmarszczek i fałd – wolumetryczna, terapia biostymulująca komórki skóry

przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej

Już jeden zabieg wystarczy aby skutecznie odmłodzić i zrewitalizować skórę!

Terapia zazwyczaj składa się z 3­4 zabiegów wykonywanych co 21­30 dni. Liczbę zabiegów i częstotliwość ustala lekarz medycyny estetycznej po przeprowadzeniu wywiadu i zbadaniu pacjenta.

Pamiętaj, że tylko oryginalny zabieg daje 100% satysfakcji.

Na rynku jest wiele innych systemów uzyskiwania osocza bogatopłytkowego, ale tylko Regeneris jest objęty szwajcarskim patentem i daje najskuteczniejsze efekty.

Przestrzegamy przed zabiegami, które próbują jedynie naśladować oryginalny zabieg Regeneris.


Przeciwwskazania do zabiegu :

choroby nowotworowe, immunosupresja, czynna infekcja, czynna opryszczka, ciąża, laktacja, przewlekłe choroby wątroby, nerek i płuc w stadium niewydolności, leczenie antykoagulantami.


Wampirzy lifting to ulubiony zabieg wśród polskich i zagranicznych celebrytów!

Plasma Complex - nowy wymiar regeneracj i odbudowy skóry

Zabieg Plasma Complex to innowacyjne podejście do regeneracji i odmłodzenia skóry, wykorzystujące czynniki wzrostu uwalniane z płytek krwi, hematopoetyczne komórki macierzyste oraz fibrynę strukturalną.

PLASMA COMPLEX

jest terapią całkowicie bezpieczną, autologiczną, w której wykorzystujemy synergię działania własnych komórek macierzystych oraz fibryny strukturalnej (stelażowej). Unikalność terapii komórkami macierzystymi polega na ich ogromnym potencjale regeneracyjnym . Mogą one odtworzyć każda tkankę , której potrzebuje organizm w procesie regeneracji . Komórki macierzyste posiadają 3 charakterystyczne cechy: ulegają nieograniczonej liczbie podziałów, mają zdolność do różnicowania się w komórki innych tkanek oraz zdolność do samoodnawiania. Uruchamiamy szereg procesów naprawczych, czego efektem jest odbudowa tkanek i przywrócenie im prawidłowych funkcji, co realnie polega na biologicznym ich odmłodzeniu.

Zabieg PLASMA COMPLEX dedykowany jest przede wszystkim do leczenia powstających z wiekiem ubytków w tkankach (ścieńczenie skóry, zanik tkanki podskórnej, mięśniowej czy kostnej)

Zatem po zabiegu rozpoczyna się proces namnażania linii komórkowych w celu odbudowy ubytków tkankowych.

Proces ten przebiega w 3 krokach:

1. Stymulacja – pobudzenie procesu namnażania się i odkładania w stelażu fibrynowym grup komórkowych, niezbędnych do tworzenia nowej tkanki: fibroblastów, komórek naskórka i naczyń krwionośnych. Rozpoczyna się synteza kolagenu i białek strukturalnych.
2. Regeneracja – przebudowa tkanki skórnej ze wzmożoną syntezą kolagenu oraz tworzeniem nowych naczyń krwionośnych. Kolagen przywraca skórze elastyczność, sprężystość i napięcie. Nowo tworzone naczynia krwionośne odpowiadają za odpowiednie dotlenienie i odżywienie tkanki skórnej.
3. Odmłodzenie – odbudowa prawidłowej struktury skóry poprzez właściwe ukrwienie oraz pobudzenie komórkowe. Spowalniamy proces starzenia się skóry. Skóra staje się napięta, sprężysta, odżywiona i nawilżona.

Komórki macierzyste w ostatniej dekadzie stały się przedmiotem badań w wielu dziedzinach medycyny. Naukowcy wiążą z nimi ogromne nadzieje związane z odnową i regeneracją narządów oraz tkanek ludzkiego organizmu. Obecnie prowadzi się badania nad wykorzystaniem komórek macierzystych w leczeniu wielu chorób, w tym chorób skóry: bielactwa, dystroficznej odmiany pęcherzowego oddzielania się naskórka, różnych typów łysienia. Komórki macierzyste odgrywają istotną rolę w leczeniu owrzodzeń oraz trudno gojących się ran.

Czy trzeba powtarzać zabieg? Jeśli tak, to jak często ? Jak długo utrzymuje się efekt ?

Zabieg wymaga powtórzeń, zalecane jest wykonanie 3 zabiegów w odstępach 4-tygodniowych. Efekt lepszego napięcia, wypełnienia i sprężystości skóry widoczny i odczuwalny jest już po pierwszym zabiegu Plasma Complex. Pełen efekt przebudowy i odbudowy tkanki skórnej osiągamy po kilku miesiącach. Jest to efekt długotrwały, ponieważ zabieg Plasma Complex stymuluje przebudowę wszystkich warstw tkanki skórnej. Dlatego kolejny zabieg po serii 3 zabiegów wykonujemy raz na pół roku.

PLASMA COMPLEX EFEKT OSTRZYKNIĘCIA SKÓRY

Nici liftingujące PDO - bezoperacyjny lifting twarzy i ciała

Nici PDO to bardzo szybki i praktycznie bezbolesny sposób bezoperacyjnegi liftingu skóry, bez cięcia, szwów oraz blizn. Podczas zabiegu wprowadza się pod skórę rozpuszczalne nici, które podczas stopniowego rozpuszczania się stymulują syntezę kolagenu, fibroblastów, angiogenezę, dzięki czemu skóra staje się gładsza, bardziej świetlista, zmarszczki znikają, owal twarzy się podnosi, wzmocnieniu ulegają obwisłe tkanki - następuje lifting skóry. To rewolucja w medycynie estetycznej.

Zabieg polega na wprowadzeniu igły we wcześniej oznaczone miejsce, a następnie bardzo delikatnym i ostrożnym jej wycofaniu, dzięki czemu nici umieszczone na igle pozostają w tkance. Zaraz po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, mogą również pojawić się niewielkie krwiaki lub siniaki. Ustępują one zazwyczaj w ciągu kilku dni. Efekty zabiegu widoczne są natychmiast. Niemniej jednak należy pamiętać, że właściwy proces neokolagenezy (tworzenie nowego kolagenu) rozpoczyna się po 10-14 dniach i trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 7-8 miesięcy). Bezoperacyjny lifting twarzy i ciała z zastosowanie nici PDO dostępny jest w ofercie Kliniki Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej DERMOMEDICA w Bydgoszczy.

Efekt zabiegu:

W trakcie licznych badań klinicznych stwierdzono, że polidioksanon jest substancją pobudzającą w tkankach proces neokolagenazy – stymuluje produkcję nowego kolagenu, odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Dodatkowo stymuluje fibroblasty, powodując pobudzenie syntezy elastyny odpowiedzialnej za sprężystość i elastyczność skóry. Dzięki tym mechanizmom skóra po wprowadzeniu nici PDO staje się bardziej jędrna, elastyczna i bardziej nawilżona.

W przypadku zastosowania nici w różnych okolicach twarzy można uzyskać bardzo naturalny efekt estetyczny, nie zmieniając rysów twarzy. Możemy dzięki zabiegowi zmniejszyć zmarszczki palacza i czoła, unieść kąciki ust, poprawić opadający owal twarzy oraz ujędrnić skórę szyi i dekoltu. W medycynie estetycznej nici liftingujące można stosować praktycznie na całym ciele: nie tylko na twarzy, ale choćby do poprawy struktury skóry łokci, kolan, brzucha, pośladów, dekoltu czy piersi.

WSKAZANIA DO ZABIEGU


Twarz:

poziome i pionowe zmarszczki czoła,

lifting czoła,

opadające brwi,

bruzdy nosowo-wargowe,

bruzda policzkowo-jarzmowa,

fałd podbródkowy,

fałd marionetkowy (linie marionetki),

opadające policzki i obszar pod żuchwą,

zmarszczki na policzkach- pomarszczone policzki.


Ciało:

zmarszczki skóry na szyi i dekolcie,

ujędrnianie i kształtowanie piersi,

zwiotczałe tkanki na pośladkach, brzuchu, ramionach, nogach,

Nici BARB 4D z haczykami- lifiting bez skalpela

First Lift Barb 4D to wyjątkowe nici polidioksanowe ze specjalnie opracowanym systemem mikrohaczyków. W porównaniu do tradycyjnych Nici PDO nici Barb są grubsze, dzięki czemu uzyskujemy maksymalne efekty liftingu. Zabieg jest szybki, bezpieczny i bezbolesny. Nici są wprowadzane za pomocą cienkiej igło-kaniuli w tkankę podskórną, dzięki czemu pracują jak mięśnie napinające, podtrzymując skórę. Bezpośrednio po zabiegu następuje wygładzenie zmarszczek i wymodelowanie owalu twarzy. Po około 10-14 dniach od zabiegu następuje stymulacja produkcji nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry oraz wzmożona synteza elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry i naturalnego kwasu hialuronowego. Dzięki takiej synergii działania efekty estetyczne po zabiegu są spektakularne i długotrwałe. Innowacyjne nici First Lift Barb 4D to:


brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu (należy 7 dni nie przyjmować środków obniżających krzepliwość krwi)

szybki i bezbolesny zabieg

bezpieczeństwo zabiegu - brak nacięć i blizn

brak widoczności nici po zabiegu (ewentualnie krótkotrwała wyczuwalność)

natychmiastowy efekt liftingu, który w przeciągu kilku miesięcy jeszcze narasta

efekt liftingu utrzymuje się do 2 lat

nici są całkowicie wchłaniane przez organizm


Nici liftingujące BARB to najlepsza alternatywa dla tradycyjnego liftingu chirurgicznego z uwagi na minimalną inwazyjność i brak skutków ubocznych oraz długotrwałe efekty estetyczne

Kwas hialuronowy - wypełnianie zmarszczek, modelowanie i powiększanie ust

Młoda skóra jest bogata w kwas hialuronowy. Z wiekiem obecność i działanie kwasu hialuronowego w skórze ulega degradacji, co objawia się widocznymi zmianami, takimi jak zmarszczki, bruzdy, fałdy oraz zniekształcenie konturów twarzy. W celu zatrzymania i odwrócenia tego procesu od kilkunastu lat wstrzykuje się do skóry tzw. wypełniacze (fillery). Obecnie najpopularniejszą substancją stosowaną w medycynie estetycznej do powiększania ust, wypełniania zmarszczek i bruzd jest kwas hialuronowy.

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie. To substancja, która nie powoduje uczuleń, jest doskonale tolerowana przez organizm. Wypełnianie zmarszczek i powiększanie ust wykonuje się poprzez iniekcje w odpowiednią głębokość skóry, a różne cząsteczki żelu (jest ich kilka rodzajów) dopasowane są do struktury tkanki danej warstwy skóry. Zapewnia to poprawę objętości i jędrności skóry poprzez odpowiednie podnoszenie zwiotczałych tkanek. Takie działanie likwiduje widoczne objawy starzenia.

Kwas Hialuronowy działa długotrwale, ale nie permanentnie. Organizm ludzki posiada własny system enzymatycznego rozkładu kwasu hialuronowego. Efekt po zabiegu utrzymuje się zwykle od 6 do 12 miesięcy, po tym czasie kwas hialuronowy ulega naturalnemu wchłonięciu (biodegradacji). Każde wcześniejsze podanie kwasu hialuronowego wydłuża czas utrzymania się efektów. Zabieg powiększania ust i wypełniania zmarszczek z zastosowaniem kwasu hialuronowego dostępny jest w ofercie Kliniki Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej DERMOMEDICA w Bydgoszczy.
Neauvia Organic - nowa linia wypełniaczy

ORGANIC INTENSE
Produkt ten cechuje najwyższe możliwe stężenie kwasu hialuronowego — 28 mg/ml. Podobnie jak wszystkie wypełniacze Neauvia, Intense powstaje z użyciem najczystszego źródła kwasu hialuronowego pochodzącego z Bacillus subtilis. Do sieciowania wykorzystuje się polimer PEG pozwalający na otrzymanie trójwymiarowej matrycy hydrożelowej. Powiększanie ust preparatem Intense zapewnia fantastyczny efekt objętościowy, kształtujący miejsce zastrzyku w naturalny sposób. Dzięki unikalnym właściwościom reologicznym Intense cechuje wysoki stopień adaptacji w tkance, ułatwiający osiągnięcie pożądanych rezultatów. Produkt ten w medycynie estetycznej nadaje się w szczególności do głębokiego wypełniania zagłębień skóry (w tym zmarszczek głębokich oraz bruzd nosowo-wargowych), modelowania policzków, podbródka i nosa oraz konturowania twarzy w przypadku umiarkowanego oraz zaawansowanego stopnia starzenia skóry.

ZALETY ZASTOSOWANIA WYPEŁNIACZY W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ:

► Wysoka wiskoelastyczność i wysokie stężenie HA
► Wyjątkowe bezpieczeństwo dzięki stosowaniu PEG i pozyskiwaniu HA z Bacillus subtilis
► Optymalne właściwości reologiczne zapewniające doskonały, naturalny efekt
► Powolna biodegradacja i długotrwały rezultatORGANIC INTENSE MAN

Jesteśmy świadomi różnic pomiędzy tkankami u mężczyzn i kobiet, jak i ich odmiennych, subiektywnych oczekiwań względem medycyny estetycznej. Ta wiedza pozwala nam dziś zaprezentować pierwszy, unikalny produkt przeznaczony dla mężczyzn — Intense Man. Dzięki szczególnej formule o najwyższym stężeniu HA (28 mg/ml) oraz wysokiej lepkości produkt ten idealnie nadaje się do grubszej skóry i szybciej postępującego procesu starzenia. Intense Man można stosować do zwiększania objętości obszarów o obniżonej jędrności, powiększania ust oraz wypełniania bruzd i głębokich zmarszczek. Podobnie jak wszystkie wypełniacze Neauvia, Intense Man powstaje z użyciem najczystszego źródła kwasu hialuronowego pochodzącego z Bacillus subtilis. Do sieciowania wykorzystuje się polimer PEG pozwalający na otrzymanie sieci wykonanej w technologii IPN.ZALETY:

► Najwyższe stężenie kwasu hialuronowego dla zapewnienia skuteczności i długotrwałego efektu
► Unikalny na skalę światową produkt przeznaczony dla mężczyzn
► Wysoka jakość surowców (BSHA i PEG)
► Powolna biodegradacja i długotrwały rezultat
Restylane Skinboosters – dogłębna rewitalizacja skóry od środka

Innowacyjna koncepcja Restylane Skinboosters - Restylane Vital dociera tam, gdzie rozpoczyna się proces starzenia skóry. To zasługa unikalnej formuły stabilizowanego kwasu hialuronowego, który optymalnie nawilża skórę oraz pobudza produkcję naturalnego kolagenu, a w efekcie – długotrwale i w pełni rewitalizuje skórę. Restylane Skinboosters jest jedynym na rynku zabiegiem medycyny estetycznej gwarantującym taki efekt.

Wskazania do zastosowania Restylane Skinboosters:

drobne zmarszczki

wiotka i przesuszona skóra

podtrzymanie efektu innych zabiegów medycyny estetycznej

rekonstrukcja włókien kolagenowych

likwidacja fotouszkodzeń

spłycenie lub likwidacja blizn po trądziku

Zabiegi Restylane Skinboosters w Klinice Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej DERMOMEDICA w Bydgoszczy doskonale działają na skórę twarzy, szyi, dekoltu i dłoni, a także na okolice trudne do korekcji, czyli wrażliwy obszar ust i oczu.


Efekty zabiegów:

rewitalizacja i dogłębne nawilżenie skóry

wzrost elastyczności i napięcia skóry

poprawa jędrności i koloru skóry

produkcja nowego kolagenu i odbudowa istniejących włókien kolagenowych


Najlepsze rezultaty stosowania koncepcji Restylane Skinboosters uzyskuje się po 3 – 4 zabiegach wykonywanych co 3 – 4 tygodnie. Zabiegi podtrzymujące efekt można wykonywać w miarę potrzeb co 2-6 miesięcy.


Zabieg medycyny estetycznej Restylane Vital:

posiada wysokie stężenie stabilizowanego kwasu hialuronowego,takie jak w wypełniaczach

jest skuteczną i efektywną alternatywą dla zabiegów mezoterapii niestabilizowanym kwasem hialuronowym

zapewnia trwalsze efekty w porównaniu z mezoterapią niestabilizowanym kwasem hialuronowym.

wzmacnia elastyczność skóry i niweluje drobne zmarszczki.

daje długotrwały efekt rewitalizacji i nawilżenia skóry.

Nici hialuronowe - modelowanie owalu twrzy

Nici hialuronowe – "soft lifting" należy do zabiegów mało inwazyjnych, umożliwiających modelowanie owalu twarzy z zachowaniem naturalnych kształtów.

Nici hialuronowe to technika liniowego podawania kwasu hialuronowego, przy zastosowaniu tzw. miękkiej kaniuli, której koniec jest tępo zakończony. Dokonując aplikacji kaniulą nie dochodzi do uszkodzenia naczyń i nerwów. Użycie techniki "miękkiego liftingu" minimalizuje ryzyko wystąpienia działań niepożądanych i daje naturalny efekt.

Powszechnie stosowany w medycynie estetycznej kwas hialuronowy stymuluje wytwarzanie kolagenu, stąd liniowe podanie nici hialuronowych powoduje powstanie w skórze sieci kolagenu. Sieć ta jest gwarancją odpowiedniego napięcia skóry i trwałości zabiegu. Jednocześnie nawilża i wiąże wodę w komórkach, wypełniając tym samym ubytki w objętości tkanki.


Zabieg umożliwia modelowanie:

owalu twarzy

redukcję tzw. „chomików” czyli wysmuklenie linii podbródka

korekcję kształtu policzków.


Technika może być łączona z technikami wolumetrycznymi, wypełnieniami i innymi zabiegami dermatologii estetycznej. Zabieg dostępny w Klinice Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej DERMOMEDICA w Bydgoszczy.

Botox - korekta zmarszczek mimicznych, leczenie nadpotliwości

Botox

jest w pełni bezpiecznym i skutecznym zabiegiem o szerokim zastosowaniu przeciwzmarszczkowym. Zabieg botoxu polega na podaniu małej dawki toksyny botulinowej do wybranych miejsc na twarzy, dzięki czemu likwidujemy problemy wywoływane przez kurczenie się mięśni.

Każdego dnia, gdy uśmiechamy się lub też marszczymy brwi następuje skurcz mięśni naszej twarzy. W wyniku tego powstają fałdy skórne powodujące zmarszczki. Zmarszczki te z upływem lat stają się coraz bardziej widoczne. Z pomocą w likwidowaniu problemów wywołanych przez kurczenie się mięśni, czyli zmarszczek przychodzi medycyna estetyczna.

Toksyna botulinowa (botox) jest stosowana w usuwaniu „kurzych łapek”, zmarszczek między brwiami, poziomych linii na czole lub linii śmiechu między oczami. Preparat ten jest również coraz częściej stosowany w celu wygładzenia linii szyi oraz unoszenia brwi, w celu nadania im młodszego wyglądu i złagodzenia wyrazu oczu. Zabieg usuwania zmarszczek z zastosowaniem botoxu wykonujemy w Klinice Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej DERMOMEDICA w Bydgoszczy.


Jak działa toksyna

Toksyna botulinowa blokuje przechodzenie bodźców z nerwów do mięśni twarzy, które są ściśle powiązane z liniami wyrazu twarzy. Preparat ten działa jedynie w obrębie mięśni do których został wstrzyknięty, zapobiegając skurczowi tych mięśni oraz marszczeniu się skóry, prowadząc tym samym do rozluźnienia mięśnia i znajdującej się nad nim skóry. Efekt działania botoxu pojawia się stopniowo, a przywrócenie funkcji zakończeń nerwowo mięśniowych zachodzi po około 4-6 miesiącach. W efekcie działania toksyny botulinowej wyraz twarzy nie zmienia się, natomiast zmarszczki znikają.


Nadpotliwość - leczenie nadpotliwości

Pocenie się jest jednym z najważniejszych sposobów utraty ciepła przez organizm. Osoby z nadmierną potliwością wydzielają pot w ilości znacznie większej niż jest to potrzebne do kontrolowania temperatury ciała.

Obecnie medycyna estetyczna oferuje podanie preparatu botox jako najskuteczniejszą metodę w leczeniu nadpotliwości dłoni, stóp i pach.

Toksyna botulinowa jest neurotoksyną łączącą się z zakończeniami nerwowymi w gruczołach potowych. Blokuje ona uwalnianie chemicznego przekaźnika (acetylocholiny), który stymuluje wytwarzanie potu. Zabieg polega na punktowym ostrzykiwaniu niewielką ilością preparatu, przy użyciu bardzo cienkiej igły, miejsc o zwiększonej potliwości (twarz, pachy, dłonie, stopy, twarz, głowa). Efekty pojawiają się po kilku dniach i utrzymują od kilku miesięcy do roku.

Mezoterapia igłowa

Terapia przeciwzmarszczkowa, antycellulitowa, terapia skóry głowy - leczenie wypadania włosów

To metoda wykorzystywana w medycynie estetycznej od lat, polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczych bezpośrednio w skórę. Mezoterapia jest jedyną i niekwestionowaną metodą terapeutyczną, która przynosi wręcz natychmiastowe rezultaty.


W zależności od wykorzystywanego preparatu to metoda:

rewitalizująca i regenerująca skórę,

przeciwzmarszczkowa

odmładzająca skórę,

przeciwtrądzikowa,

redukcji blizn

redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu

redukcji rozstępów

ujędrnienia skóry

leczenia wypadania włosów

W Klinice Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej DERMOMEDICA w Bydgoszczy wykonujemy różnorodne zabiegi z zastosowaniem mezoterapii igłowej.

Lipoliza iniekcyjna - skuteczna metoda redukcji tkanki tłuszczowej

Lipoliza to jedna z najnowocześniejszych metod medycyny estetycznej, która pozwala w sposób bezoperacyjny na trwałą i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej. Zabieg ten polega na wprowadzaniu w tkankę tłuszczową mieszanki, głównie fosfatydylocholiny.

Fosfatydylocholina to naturalny składnik naszego organizmu (lecytyna) stosowany w medycynie od bardzo dawna w leczeniu zatorów tłuszczowych oraz redukcji lipidów we krwi. Preparat podany do tkanki tłuszczowej powoduje rozpad trójglicerydów po zniszczeniu komórek tłuszczowych. Dzięki czemu następuje przyspieszony metabolizm tłuszczu.

Lipoliza iniekcyjna pozwala na eliminację małych i miejscowo nagromadzonych ilości tłuszczu. Stosuje się ją w celu redukcji tkanki tłuszczowej na twarzy jaki i na najbardziej problematycznych obszarach ciała.
Dzięki lipolizie możemy zlikwidować problem drugiego podbródka czy zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej na brzuchu, pośladkach, udach czy biodrach. Lipoliza inikecyjna dostępna jest w Klinice Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej DERMOMEDICA w Bydgoszczy.

Dermatologia i dermatochirurgia

Laserowe usuwanie zmian skórnych

Laser CO2

Współczesna medycyna estetyczna wykorzystuje lasery frakcyjne CO2, które są idealnym i sprawdzonym rozwiązaniem w zabiegach dermatochirurgii. Urządzenie to znajduje zastosowanie w zabiegach usuwania zmian skórnych, wykonywanych bezkontaktowo i aseptycznie.

W trakcie wykonywania zabiegu uzyskujemy tysiące mikroskopijnych uszkodzeń tkanki, natomiast pozostałe obszary pozostają nienaruszone i to właśnie one przyspieszają odnowę zniszczonych stref skóry. Dzięki temu okres rekonwalescencji jest zredukowany do minimum przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej efektywności terapii.

Zalety lasera CO2:

bezkontaktowa praca lasera gwarantująca całkowitą czystość pola operacyjnego

redukcja krwawienia oraz natychmiastowa koagulacja

wyjątkowa precyzja wykonywania zabiegów

okres rekonwalescencji skrócony do minimum

wysoki poziom bezpieczeństwaCennik zabiegów

Cennnik do pobrania w pliku.


DERMO-MEDICA poleca